Monipuolista minetystä!

Suomalaista minetystä jo vuodesta 2012. Ip: Melondia.fi Koe lisää rekisteröitymällä ja kirjautumalla sisään!

Valitse taustakuva

  1. Käytämme evästeitä voidaksemme tarjota parhaan käyttökokemuksen sivuillamme. Jos jatkat sivustomme käyttöä, oletamme että hyväksyt ne. Lue lisää

Miten modeja voi asentaa mineen?

Discussion in 'Yleinen' started by Milok102, Jan 23, 2015.

  1. Samppao2

    Samppao2 Collector Melooni

    Messages:
    536
    Likes Received:
    781
    Trophy Points:
    600
    Mc:
    Samppao2
    Sanoisin että minimap on kielletty vain jos sen kautta näkee muiden pelaajien sijainnin/heltin/tavarat/jne. epäreilusti. Itselläni on käytössä minimap enimmäkseen pixel artin tekoa varten ja minun kohdallani tuskin olisi edes väliä jos näkisin pelaajat koska en ole pvpmelonissa, kitpvpssä tai skywarssissakaan käynyt kuin tarkistamassa hackeja.
     
    B1tti and T4TU_ like this.
  2. lolman_fin

    lolman_fin Modeloo Melooni

    Messages:
    338
    Likes Received:
    158
    Trophy Points:
    385
    Mc:
    lolman_fin
    Tuli tässä mieleen, että mites tuo optifine, kun siinä on se zoomi. Kitis saattaa auttaa sniperin kaa pitkällä matkalla jos osaa käyttää sitä. Siis kun se ei pysähdy heti kun hiiren pysäyttää vaan alkaa hidastamaan... no siis optifinen käyttäjät tietävät.
     
  3. Toadi

    Toadi Kerran Melondialainen, aina Melondialainen Emerald

    Messages:
    438
    Likes Received:
    317
    Trophy Points:
    600
    Mc:
    Toadtoad1
    Ja vielä @Milok102 . Modit lagaa paljon joten jos et pysty pelaamaan ollenkaan 1.8 niin luulen ettet modejakaan pysty pelaamaan sen enempää.
     
  4. Milok102

    Milok102 Melooni Vip Melooni

    Messages:
    134
    Likes Received:
    19
    Trophy Points:
    62
    Mc:
    Milok102
    riippuu varmaa modista js sit kun 1.7.5 ei lagaa optifinellä paljoo
     
  5. Toadi

    Toadi Kerran Melondialainen, aina Melondialainen Emerald

    Messages:
    438
    Likes Received:
    317
    Trophy Points:
    600
    Mc:
    Toadtoad1
    Itseasiassa lähes kaikki modit lagaa paljon. Esim jos minä pelaisin 1.8 optifinella minulla olisi noin 30-50 fps. Kun pelaan 1.7 minulla on 30-60 fps. Kun taas pelaan modia niin minulla on 10-20 fps ja lagipiikkejä tulee useasti.
     
  6. Nitrous

    Nitrous beruna mies Melooni

    Messages:
    429
    Likes Received:
    218
    Trophy Points:
    495
    Mc:
    Taikinakulho
    Esim. Crazy Craft 3.0 on ANKARASTI kielletty koska kaikki The Kingit, Big Berthat... Joten se on 101% varmuudella kielletty (sori necropost)
     
  7. Monnine

    Monnine Æ Melooni

    Messages:
    796
    Likes Received:
    538
    Trophy Points:
    600
    Mc:
    Monninen1
    Joo en ihan usko että kukaan (järjellinen ihminen/kala) kyllä tulisi Big berthoilla tai Mutantticreepereiden spawn egeillä ihan heti riehumaan. Joten kaikki jotka eivät kuulu minecraftiin niinkuin jotkut oikeat modien tardikset tai elemental creeperit...Kiellettyjä. Tähän asti tunnen vain nämä kaksi puhuttua modia jota saa käyttää. Tää modijuttu on aina ollut aika puhuttu:). Älä koskaan siis käytä miteen modia jotka ei oo sallittuja. Ja, en ole koskaan nähnyt kenenkään käyttämässä modeja melondiassa. Monen kaverini olen nähnyt Esim. Käyttämässä wurstia, se nyt loppui heti kun kerroin niille, ainakin minun tietääkseni.
     
  8. Nitrous

    Nitrous beruna mies Melooni

    Messages:
    429
    Likes Received:
    218
    Trophy Points:
    495
    Mc:
    Taikinakulho
    Wurst on hacked clientti
     
  9. T4TU_

    T4TU_ Zombie Melooni

    Messages:
    556
    Likes Received:
    620
    Trophy Points:
    600
    Mc:
    T4TU_
    Tietänette kai, että tämänlaisia modeja ei edes voi käyttää normaaleilla Minecraft-palvelimilla? Jos yrität asettaa vaikkapa jonkin modin peliin tuomaa blockkia maahan, pelisi todennäköisesti kaatuu (tai mitään ei tapahdu), sillä palvelin ei voi tunnistaa tätä blockkia, ellei itse käytä samaa modia.
     
    Last edited: Oct 24, 2015
    Monnine likes this.
  10. Monnine

    Monnine Æ Melooni

    Messages:
    796
    Likes Received:
    538
    Trophy Points:
    600
    Mc:
    Monninen1
    Okkei. En ole kyllä itse kokeillut.
    Kyllä tiedän että wurst on hacked clientti, mutta moni modi on aika samanlainen kuin hackki. Hackki on vain hieman pahempi eikä crashaa konetta.