Monipuolista minetystä!

Katso uusimmat uutisemme täältä. Koe lisää rekisteröitymällä ja kirjautumalla sisään!

Valitse taustakuva

  1. Käytämme evästeitä voidaksemme tarjota parhaan käyttökokemuksen sivuillamme. Jos jatkat sivustomme käyttöä, oletamme että hyväksyt ne. Lue lisää

Prison?

Discussion in 'Yleinen Melondia' started by Kapsu2002, Feb 22, 2015.

  1. Kapsu2002

    Kapsu2002 Moi:) Melooni

    Messages:
    335
    Likes Received:
    195
    Trophy Points:
    385
    Mc:
    Kapsu2002
    Moi. Eli oon aatellu jo tässä vähäsen aikaa että ois kiva jos Melondiaan tulis Prison. Melondiassahan on jo MelonMiner mutta vois tulla sen lisäksi vielä Prison. Olen ehdottanut tätä ideaa monille kavereilleni ja kaikki vastasivat: Joo ois tosi kiva. Jos et tiedä mikä prison on se on semmonen että on A-Z rankit ehkä suomenkielisessä serverissä olis A-Ö :D, ja vielä lopuksi on Free. Eli suomennettuna sínä olet vankilassa ja sinun pitää päästä vapaaksi. Pääset vapaaksi kun mainaat tavaroita. Sitten sinun pitää myydä tavarat joko sen warpin seinällä jossa olet (siinä on kylttejä) tai jonkun plotissa. Voit ostaa plotin plotme maailmassa (Plotit yleensä 20x20 -30x30) kun pääset jollekin rankille esim J ja sitten sinun pitää maksaa. Tältä voi näyttää esim Ranki D, Tuo mötikkä tuoolla toisessa pääässä on uunihuone: [​IMG]
    Esim A:sta B:hen pääset kun kirjotat /rankup. Siihen tarvit rahaa.
    Komentoja ja semmosia jota yleensä on:
    /warpit: a-ö , vapaa, ruoka, mobit, plotme, puu (/warp puussa logeja, plankkeja
    /tpa:ta ei ole
    /plotme komennot
    /auction.

    On kaksi erilaista prisonia (OP, Normaali) Olen kysynyt monelta kumman he haluvat niin kaikki ovat vastanneer normaali ja niin minäkin :).

    Toivon että prison olisi semmonen että tulisi tosi paljon eri blockeja esim jossain rankissa arvoblockeja, jossain hiekkaa, jäätä, woolia ja niin.
    Toivon että Melondiaan tulee Prison.
     
    Last edited: Feb 22, 2015
    Toadi and Miksuli333 like this.
  2. Sopuli101

    Sopuli101 MelooniVip - Speciaali Melooni

    Messages:
    259
    Likes Received:
    275
    Trophy Points:
    385
    Mc:
    Sopuli101
    MelonMinerissä on sama idea kuin prison serverissä, tasot/rankit löytyvät tavallaan hakuista ja alue jolla voi mainata on suurempi. Sekä prison serveriehin kyllästyy helposti, MelonMinerissä jaksaa pelata pidempään sillä siellä on muutakin tekemistä kuin blokkien hakkaamista ja tavaran myymistä.
     
  3. Miksuli333

    Miksuli333 Motiporkkana :D Emerald

    Messages:
    37
    Likes Received:
    25
    Trophy Points:
    42
    Mc:
    Miksuli333
    Kyllä toi prison olis mahtava melondiaan :) oon kysyny kerran et tuleeko melondiaan prison se vastas ''Ehkä Joskus''
     
  4. Kapsu2002

    Kapsu2002 Moi:) Melooni

    Messages:
    335
    Likes Received:
    195
    Trophy Points:
    385
    Mc:
    Kapsu2002
    Prisoniin ei mielestäni kyllästy siksi että siellä plotit
     
    Sopuli101 likes this.
  5. Kaneli_FIN

    Kaneli_FIN Teiniangsti Emerald

    Messages:
    108
    Likes Received:
    46
    Trophy Points:
    47
    Mc:
    Ippenatorr
    Prison olisi ihan hyvä idea muuten, mutta MelonMiners on samankaltainen
     
    Miksuli333 likes this.
  6. Tinutski101

    Tinutski101 Melooni Vip Melooni

    Messages:
    29
    Likes Received:
    14
    Trophy Points:
    27
    Mc:
    tinttitonttu1
    Se olisi kyllä kiva, mutta melonmineri on aika samanlainen. Minulle on ihan sama tuleeko se melondiaan :3
     
  7. juspe8

    juspe8 Timantti VIP Timantti

    Messages:
    10
    Likes Received:
    4
    Trophy Points:
    17
    Mc:
    juspe8
    Kannatan tätä ideaa kaikella innolla sillä pidän prisonista erittäin paljon ja mielest'ni kylläkin normaali ei op prisonia:)